Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/oik.dk/public_html/wp-content/plugins/cforms/cforms.php on line 836

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/oik.dk/public_html/wp-content/plugins/cforms/cforms.php on line 839

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/oik.dk/public_html/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 644

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/oik.dk/public_html/wp-content/plugins/types/vendor/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 661
Toms Strauss fortsætter som træner | Odense Ishockey Klub
Toms Strauss fortsætter som træner

af Rikke Grossmann

Toms Strauss fortsætter som træner

Samarbejdet med OIK forlænges.

OIK har forlænget aftalen med Toms Strauss.

Det første år af samarbejdet mellem Toms Strauss og OIK er afsluttet, og vi kan konstatere at det har været en meget positiv oplevelse at have Toms i trænerstaben og i klubben.

Derfor har OIK forlænget aftalen frem til udgangen af sæsonen 24/25 (med en option hvor begge parter kan afslutte aftalen efter 3 sæsoner). Med denne aftale kan vi fortsætte det gode arbejde, som forhåbentlig resulterer, i at vi kan levere unge spillere til Bulldogs elitehold.

Toms fortsætter som chefstræner for 1.Div og U20, samt som assistenttræner på U17. Toms deltager også som træner på klubbens morgentræninger samt som backup på klubbens øvrige hold, hvis det er nødvendigt.

Vi er utroligt glade for denne aftale og ønsker Toms med familie velkommen ”hjem” igen i August, hvor han selvfølgelig vil være en af trænerne på OIK Sommer Hockeyskole.

På vegne af Bestyrelsen/

Jens Hellsten

Seneste nyheder